Stephan Hutter

Prokino

Stephan Hutter jest prezesem Prokino. W ciagu 30 lat przekształcił tę firmę w wiodące przedsiębiorstwo na niemieckim rynku filmowym i telewizyjnym. Działania Prokino obejmują pełne spektrum przemysłu filmowego – od produkcji filmów po formy teatralne i inne kanały dystrybucji, takie jak video, telewizja, VOD – i są otwarte na nowe trendy rynkowe.

Hutter jest także wiceprezesem FIAD (Europejskiego Stowarzyszenia Dystrybucji) oraz członkiem VdF (Niemieckiego Stowarzyszenia Dystrybutorów Teatralnych). Został również uhonorowany orderem „Chevalier des Arts et des Lettres” za zasługi dla francuskiej sztuki filmowej w Niemczech.

Prokino było zaangażowane nie tylko w produkcję i dystrybucję filmów tworzących najważniejsze trendy w europejskiej kinematografii – takich jak „Trainspotting”, „Lola rennt” („Biegnij, Lola, biegnij”) i „Amelia” („Le fabuleux destin d’Amélie Pulain”), lecz przyczyniło się również do wielkiego powodzenia tak niezwykłych filmów jak „Gomorra”, „Bienvenue chez les Ch’tis” („Jeszcze dalej niż północ”) czy „Slumdog Millionaire” („Slumdog. Milioner z ulicy”).

Ostatnim sukcesem Prokino jest nagrodzony w Cannnes film Kena Loacha, zatytułowany „Daniel Blake” („Ja, Daniel Blake”).